KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11543279
*
nr 1154 3279
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Blandteknik, 2 st, Vinterlandskap, ca 33x26
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 20:14:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 19:31:59
1
500 kr
8/1 10:14:15
2
350 kr
8/1 10:14:15
1
400 kr (Budbetjänt)
8/1 18:59:38
2
450 kr
8/1 18:59:38
1
500 kr (Budbetjänt)
8/1 19:00:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmåleri lennart gram svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vinterlandskap vintermotiv
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49
-
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50
*
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Gram
nr 1154 3279
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Blandteknik, 2 st, Vinterlandskap, ca 33x26
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 19:31:59 | 1 | 500 kr |
8/1 10:14:15 | 2 | 350 kr |
8/1 10:14:15 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
8/1 18:59:38 | 2 | 450 kr |
8/1 18:59:38 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/1 19:00:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1910, död 1996.Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmåleri lennart gram svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vinterlandskap vintermotiv
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49 -
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50